Identyfikacja wizualna

Logo firmy to nie tylko znak graficzny. Dwa podstawowe elementy czyli: charakterystyczna nazwa oraz oryginalne, wyróżniające się logo, powinny tworzyć spójną całość. Logo jest fundamentem wizerunku firmy, to potężne narzędzie marketingu i komunikacji firmy z otoczeniem. Jego forma musi być zależna od potrzeb, profilu, zakresu działania oraz biznesowej kultury przedsiębiorstwa.

Dzięki zrozumieniu tych mechanizmów projektujemy niepowtarzalny znak graficzny w taki sposób, aby jak najwyraźniej podkreślić niepowtarzalne atrybuty firmy.

System identyfikacji wizualnej (Corporate Identity) to podstawowy zbiór zasad i wytycznych, który pomaga w tworzeniu spójnego i wiarygodnego wizerunku przedsiębiorstwa. Są to zasady korzystania z logotypu, tworzenia dokumentów firmowych, stosowania kolorów i typografii. Oprócz kompleksowego opracowania logo system identyfikacji wizualnej najczęściej zawiera wzorce:

  • wizytówki firmowej
  • papieru firmowego
  • koperty firmowej
  • teczki firmowej
  • notatnika firmowego
  • oznakowania firmy wewnątrz i na zewnątrz budynków,
  • samochodów firmowych.

Opisanie reguł rządzących komunikacją wizualną szczególnie szybko doceniają firmy, które często komunikują się z otoczeniem wydając: foldery, reklamy prasowe, zamawiające gadżety reklamowe, wysyłające swoich pracowników do pracy w terenie. Konieczna jest w takiej sytuacji współpraca z wieloma grafikami, studiami projektowymi i wykonawcami. Łatwo zauważyć, że każdy twórca ma inne spojrzenie na daną firmę. Stanowi to oczywiście dodatkową wartość współpracy, z drugiej strony ważna jest jednak jednorodność przekazu - mówienie przez firmę jednym językiem symboli.

Tylko posiadając przemyślane, spisane i wdrożone zasady komunikacji można uzyskać spójny przekaz i dobry odbiór firmy.

Serwis prezentujący szczegółowo naszą ofertę w zakresie poligrafii. Druk offsetowy, druk cyfrowy i wielkoformatowy.

Przejdź do strony

Dział naszej firmy zajmujący się odzieżą reklamową. Profesjonalny serwis wraz z katalogiem wyrobów i kalkulatorem on-line.

Przejdź do strony

Serwis w całości poświęcony kalendarzom. Kalendarze autorskie oraz pod nadruk reklamowy. Szeroka oferta kalendarzy książkowych. Zapraszamy.

Przejdź do strony

Największa oferta długopisów tylko na naszym dedykowanym serwisie www.mpen.pl. Zapraszamy do zapoznania sie z ofertą.

Przejdź do strony

Torby papierowe, laminowane i kraft, torby bawełniane oraz torby i worki z juty. Wszystko na www.bagpack.pl. Zapraszamy.

Przejdź do strony