Sitodruk | Nadruki

Sitodruk charakteryzuje się różnorodnością dających sie zadrukować materiałów i ich długotrwałym zastosowaniem. Dlatego też jest bardzo chętnie stosowany w reklamie. Dysponujemy własną drukarnią, wykwalifikowanym personelem, który sprosta każdemu, nawet nietypowemu zadaniu.

Sitodruk jest techniką druku polegająca na ręcznym lub mechanicznym przeciskaniu farby za pomocą rakla przez formę drukarską sporządzoną na specjalnym sicie. Sito pokryte jest emulsją,na której odwzorowany jest drukowany obraz. Przeciskana farba przechodzi przez te obszary sita, które nie są pokryte emulsją. W zależności od potrzeb można uzyskać grubszą lub cieńszą warstwę farby, wystarczy użyć sita o mniejszej lub większej gęstości.

ZALETY SITODRUKU

  • Wodoodporny, odporny na czynniki atmosferyczne, ma dużą trwałość mechaniczną.
  •  Metodą sitodruku można zadrukować prawie każdą powierzchnię (papier, folie, tworzywa, tkaniny, drewno).
  • Farba sitodrukowa jest kryjąca, lub częściowo kryjąca dzięki temu daje "pełne", intensywne kolory, podobnie jak farba na obrazach np. olejnych.
  • Duża różnorodność farb, niedostępna dla druku offsetowego: metaliczne, brokatowe, fluorescencyjne, świecące, refleksyjne, "puchnące", zdrapki i wiele innych...   

ZASTOSOWANIA

  • Wszędzie tam, gdzie zależy nam na dużej trwałości nadruku.
  • Przy druku na powierzchniach innych niż papier oraz na powierzchniach o znacznej grubości (np. na tworzywach sztucznych, drewnie itp.).
  • Przy nietypowych wymaganiach dotyczących nadruku (specjalistyczne farby).

Serwis prezentujący szczegółowo naszą ofertę w zakresie poligrafii. Druk offsetowy, druk cyfrowy i wielkoformatowy.

Przejdź do strony

Dział naszej firmy zajmujący się odzieżą reklamową. Profesjonalny serwis wraz z katalogiem wyrobów i kalkulatorem on-line.

Przejdź do strony

Serwis w całości poświęcony kalendarzom. Kalendarze autorskie oraz pod nadruk reklamowy. Szeroka oferta kalendarzy książkowych. Zapraszamy.

Przejdź do strony

Największa oferta długopisów tylko na naszym dedykowanym serwisie www.mpen.pl. Zapraszamy do zapoznania sie z ofertą.

Przejdź do strony

Torby papierowe, laminowane i kraft, torby bawełniane oraz torby i worki z juty. Wszystko na www.bagpack.pl. Zapraszamy.

Przejdź do strony